POLECAJKI #2

polecajki

Drugi post z cyklu Polecajki. Był to tydzień chorobowy, leniwy, dlatego dziś materiał nieco lżejszy. W końcu czasem warto też się pośmiać, odprężyć i nie myśleć za dużo. Zapraszam!

W tym tygodniu trochę się pochorowałam. O ile choroba nie wpędziła mnie do łóżka na cały tydzień, o tyle skutecznie odebrała chęć do pracy. Drzemki w ciągu dnia, apatia i do tego milion chusteczek – każdy musi czasem to przerobić. Dlatego dziś Polecajki kieruję szczególnie dla tych, którzy chorują lub mają cięższy czas.

Muzyka

Tutaj najczęściej będę polecała polskich wykonawców. Na przekór przekonaniu, iż branża muzyczna jest w Polsce słaba. Bywa, to fakt. Ale warto dawać szansę rodzimym artystom. Ja dałam ostatnio Grzegorzowi Hyżemu. Jestem zwolenniczką tego, by artysta sam tworzył płytę. Wiecie: muzyka, teksty, angażowanie się w proces miksów, tworzenia grafik itd. Przy pierwszej płycie Hyżego „Z całych sił” pracował on z Tabbem. Teraz wydał samodzielnie płytę, angażując się w prawie wszystkie piosenki. Bardzo się cieszę, iż zdecydował się mocniej zaangażować w cały proces tworzenia. Płyta „Momenty” jest świetna! Dziś polecam płytę oraz singiel z teledyskiem.

Blog

Portal anywhere.pl i felietony Grzegorza Małeckiego – aktora. Uwielbiam felietony, ale ostatnimi czasy zanika mam wrażenie, iż ta forma przekazu zanika. Grzegorz Małecki do niej powraca i to w świetnym, lekkim stylów. Napisał dopiero kilka dla portalu, ale czekam na więcej. W ogóle warto zajrzeć na zakładkę felietony na tym portalu. Jednak najbardziej polecam te od Małeckiego.

Książka

Zaplątani” Emmy Chase to książka świetna dla kobiet. Jest to romans lekki, ale wciągający. Sama książka jest pierwszym tomem z cyklu Tangled. Historia Drew’a i Kathrine zaczyna się w pracy. Para zaczyna ze sobą rywalizować, a tam gdzie ambicje i rywalizacja, pojawiają się często też inne uczucia. Przyjemna książka i cykl, na weekendowe dni.

książka

Film

Niestety tutaj też coś dla Pań – komedia romantyczna! Ale nie do końca, gdyż jest to też opowieść o tym, jak poradzić sobie z odrzuceniem, bynajmniej nie w związku. Film mocno skupia się na kwestii kariery i szukaniu własnej, dalszej drogi, gdy inna się zamyka. Film ten to „Scenariusz na miłość”, a w roli głównej uwielbiany Hugh Grant! W firmie jest scenarzystą, który zdobył Oskara kilkanaście lat wcześniej. Teraz wybywa do małej miejscowości uczyć scenopisarstwa.

Miejsce

Przez chorobę, niestety przepadła mi wizyta w mieście, w którym jeszcze nigdy nie byłam. Dlatego też polecam dziś coś innego. Miejsca, w których możecie zjeść lody rzemieślnicze lub domowe. Lato to idealna okazja na ich spróbowanie. W Katowicach istnieje kilka miejsc, gdzie tworzą takie lody. Zawsze jest w nich długa kolejka! Gdy byłam w Poznaniu, również skusiłam się na takie lody. Podobnie w Gliwicach, do których często zaglądam. W każdym większym mieście istnieją takie miejsca zapewne. Co prawda obecnie istnieje duża moda na takie lody, ale to dobrze, bo są one naprawdę pyszne. A dla tych którzy chorują, polecam zrobić własne lody. Zmiksować banana, truskawki i mleko, przelać do kubeczka z patyczkiem i pycha! 🙂 Korzystajmy z lata, nawet gdy chorujemy.