POLECAJKI #6

polecajki

Kawa zaparzona, słońce za oknem, a ja mam chwilę wolnego, w pędzie samych zmian, by napisać Polecajki. Systematyczność to nigdy nie była moją mocną strona – do teraz. Dlatego dziś siadam, piszę i przedstawiam to, co przez ostatni tydzień bardzo pomogło, zainspirowało i sprawiało uśmiech. Zapraszam!

Muzyka

Alter Ego – płyta Patrycji Markowskiej. To jest to! Co prawda ostatnio wydała nową, jednak to Alter Ego jest najlepszą muzycznie płytą. Nasunęła mi tę myśl pewna osoba. Usiadłam, przesłuchałam całą dyskografię, która przyda mi się też do skończenia licencjatu (tak, pisze go o Markowskiej między innymi :D) i już wiedziałam, że to ta płyta mnie skradła. Numer jeden tej płyty to piosenka Nanana, która bynajmniej nie jest przyśpiewką do nucenia. Poniżej podrzucam.

Blog

Blue Kangaroo – blog studencki. Szukam ostatnio motywacji do skończenia wyżej wspomnianego licencjatu, zastanawiam się szalenie nad magisterką. Dlatego jeśli masz jakikolwiek problem ze studiami, warto poczytać bloga Ani, która pokazuje chyba ich najpiękniejszą stronę! 🙂

Książka

Tydzień temu w tej rubryce nie znalazło się nic. Dziś znajdzie książka, którą już kiedyś obiecałam polecić. Jest to Zew natur. Moja ucieczka na Alaskę Guy Grieve. Druga, najważniejsza książka w moim życiu. Oparta na prawdziwej historii mężczyzny, który rzucił wszystko i wyjechał na rok na Alaskę. Nie te zaludnioną. On pojechał w dzicz, totalną. Nie ma tam sklepu, kontaktu z ludźmi. Są za to niebezpieczne zwierzęta i instynkt, który pozwala przetrwać. W tej książce jest jedna, najważniejsza rzecz – wolność. Dla każdego oznacza ona co innego, jednak opowieść o mężczyźnie, który rzuca wszystko i jedzie spełniać marzenia, pokazuje odpowiednią drogę do tej wolności.

zew natury

Film

Przepiękna opowieść o dwójce mężczyzn, którzy nie mieli prawa się zaprzyjaźnić. Młodszy, ciemnoskóry pozostaje kryminalistą i żyje z zasiłku. Starszy, na wózku sparaliżowany od szyi w dół, posiadający pieniądze. Łączy ich jeden papier. Zaczynają wzajemnie uczyć się od siebie tolerancji, każdy z nich zagląda w świat drugiego. Młody kryminalista poznaje słowo kultura, sztuka, a starszy, nad którym każdy się lituje, w końcu zaczyna żyć – bez litości. Opowieść o pięknej przyjaźni i tolerancji, o dawaniu szansy… czyli Nietykalni.

nietykalni

Miejsca

Dziś to miejsce pozostawiam Wam 🙂 Sama w tym tygodniu jeszcze nie byłam, gdzieś w nowym miejscu. Nadrabiam to jutro, dlatego chętnie poznam nowe miejsca, w których przebywacie Wy. Co polecacie? 🙂