Polecajki #8

polecajki

Nowy rok, nowe Polecajki! Chociaż rok 2018 jest już z nami od miesiąca, ja dopiero teraz podzielę się z Wami tym, co inspirowało mnie, wzruszało i co mi towarzyszyło ostatnimi tygodniami. A były to naprawdę fajne rzeczy!

Muzyka

Tutaj mam problem, ponieważ ostatnio słucham praktycznie samych, starych rzeczy. Od dobrych kilku tygodni utkwiłam muzycznie. Zero ciekawych nowości, a jak już to single promujące polskie komedie romantyczne, także bez szału. Chociaż jest jedna rzecz, którą odkrywam, a która istnieje już od wielu lat – twórczość Anny Marii Jopek. Jakoś z tą Panią nigdy nie było mi po drodze. Do teraz. Jest delikatna, ma piękny głos, a jej piosenki to dzieło. Podrzucam na początek to!

Blog

Jeden, jedyny wywiad, który nie wymaga żadnego komentarza. Dopiero po tym wywiadzie tak naprawdę poznałam Dagmarę Skalską. Niemniej poznałam i do teraz nie mogę ogarnąć umysłem, jak ona to robi. A co? Obejrzysz, a sama się przekonasz. Warto, bo taka postawa wobec życia to dar.

Książka

„Coaching wart milion” Kamili Rowińskiej i Marcina Kokoszki to książka, którą przeczytałam w dwa dni. Jej premiera odbyła się wczoraj, jednak ja miałam okazję przeczytać ją nieco wcześniej. Jest to historia Marcina, który w wieku 23 lat przyszedł do Kamili na coachingowe sesje, ponieważ dorobił się miliona długu. Jak to usłyszałam, to wiedziałam, iż muszę przeczytać te książkę. Jak w tak młodym wieku można mieć tyle długu?! Można, jeśli myślisz skalą większa, niż ta, która jest przyjęta jako norma. Polecam wszystkim, którzy myślą o założeniu firmy. Tak, wszystkim 😉

coaching wart milion

Film

Gotowi na wszystko. Exterminator” – piosenka do tego filmu jest straszna, zapowiedź filmu jeszcze gorsza. Jednak sam film to bardzo dobra polska komedia! Jestem z tych, co lubią komedie romantyczne, te polskie też. Jednak nie uważam ich za „dobre” kino. Ot, taka rozrywka po prostu. Exterminator zapowiadał się podobnie, chociaż nieco inaczej. Skusiła mnie na niego koleżanka, z którą interesujemy się rodzimą branżą muzyczną. A że film opowiada i o branży, to poszłyśmy.

Film opowiada o grupie kumpli, już po 30, którzy kiedyś mieli zespół. Zespół się rozpadł, każdy z nich poszedł swoją, niemuzyczną drogą. Jednak pewne wydarzenia i szanse znów ich łączą. Wątek miłosny oczywiście też jest, ale nie rzuca się na pierwszy plan. Jak dla mnie to film o przyjaźni, o polskiej branży muzycznej i o przekrętach (niestety prawdziwych). Role Roguckiego i Domagały najlepsze!

Na zachętę wykonanie „Imię deszczu” 😀 Płakałam, jak to widziałam:D

Miejsce

Zdecydowanie Nottingham, o którym pisałam w TYM poście.