Jakie wybierasz słowo? – czyli One Little World

one little word

Gdy usłyszałam o tej idei, o tej formie „postanowienia”… wiedziałam, że to coś dla mnie. One Little World polega na tym, że wybierasz jedno, „duże” słowo i jest ono Twoim motywem przewodnim przez najbliższy rok. Dzięki tej formie postanowienia, możemy wiele zyskać – jak?

Wybranie jednego słowa na cały rok jest trudne. Tak bardzo chcemy ulepszyć swoje życie w wielu dziedzinach, że często tych postanowień jest po prostu… za dużo. W zeszłym roku wyznaczyłam sobie 12 postanowień/celów. Gdy teraz patrzę na te listę widzę zrealizowane trzy, chociaż nie do końca. Zmiana pracy? Tak, zostawiłam wytwórnię, próbowałam pracować z domu, ale po pół roku zdecydowałam się na pracę w handlu – czy mogę uznać ten cel za zrealizowany? Nie, bo nie to było moim celem. Chciałam pracować z domu. Dopiero teraz ten cel uważam za zrealizowany, gdy pracuję legalnie, dla osób z którymi świetnie się dogaduję. Teraz chce mi się pracować i tak naprawdę dopiero teraz czuję, że „zmieniłam pracę”.

Przez to, iż zeszły rok nie sprzyjał realizacji postanowień, w tym roku postawiłam na coś innego – idea One Little World. W świece blogosfery świetnie ta idea się przyjęła. Gdy widzę, jak blogerzy wybierają swoje, indywidualne słowa to serce mi rośnie. Przede wszystkim dlatego, że dzięki tej metodzie możemy skupić się na jednym, danym obszarze życia i osiągnąć w nim zadowalający rezultat. Jedno słowo może dotyczyć też kilku obszarów, co wpłynie znacznie na ich poprawę. Ja już też wybrałam swoje słowo.

Zdrowie

Jedni wybierają słowo bliskość, inni razem, a ja postawiłam na słowo zdrowie. Przez nie rozumiem zdrowie cielesne (poprawić wyniki badań), zdrowsze odżywianie (ale bez spinania się), zdrowie psychiczne (mniej stresu, więcej uśmiechu) i generalnie złapanie równowagi – bo to rozumiem przez to słowo. Pod koniec roku zrobię rachunek sumienia i zobaczę, czy ta metoda na mnie podziała. Wielu blogerów już od 2016 roku stosuje te metodę i widzi poprawę w danych obszarach życia.

Może dasz się skusić i też wybierzesz swoje jedno słowo? 🙂

Pochwal się w komentarzu!